Рекомендіції та особливості встановлення сиситем відеонагляду.

Picture of Менеджер Viatec

Менеджер Viatec

 

Придбання камер, лише перший крок у створенні цілісної системи відеоспостереження ва будинку. Другим кроком, є установка. Відразу слід зрозуміти, встановити зовнішнє відеоспостереження своїми руками – не найпростіше заняття, і найкращим рішенням буде звернення до професіоналів, адже існує величезна кількість нюансів, які можуть серйозно вплинути на вашу систему безпеки в майбутньому.
Якщо ви все таки вирішили провести установку обладнання самостійно, читайте далі, ми розповімо про послідовність і важливих нюансах при установці.

Відразу варто відзначити, вибір готового комплекту, помітно спрощує процес установки. Більшість таких наборів, поставляються з інструкцією по самостійній установці, що є великою перевагою. Це відмінний варіант для тих, хто не хоче витрачати багато часу на вибір обладнання, установку і пошук інформації по монтажу в інтернеті.

При покупці готового комплекту, варто звернути увагу на базові характеристики камери: кількість мегапікселів (МП), дозвіл, наявність нічного бачення і.т.д.
А також на додаткові можливості системи: можливість роботи зі сторонніми пристроями СКУД, датчиками руху та іншими “аксесуарами”.
З кращих виробників систем відеоспостереження, зверніть увагу на такі бренди: Tecsar, Uniview, Hikvision, Dahua.

Підключення відеокамери зовнішнього спостереження до відеореєстратора буває таких типів:

IP камери:
➖Беспроводним способом, використовуючи Wi-fi мережу
➖Подключеніе по кручений парі (Ethernet)
➖PoE – Підключення по кручений парі з передачею харчування

Аналоговий, AHD:
➖Как правило, використовують для підключення коаксіальний кабель з роз’ємом BNC і харчування

Після підключення, реєстратор приймає відеосигнал, який можна використовувати для виведення відео з камер на монітор спостереження, комп’ютер, або смартфон (За допомогою підключення до відеореєстратора через інтернет), а також проводити запис матеріалів на внутрішні накопичувачі.

Як встановити камеру зовнішнього спостереження?

Планування
Щоб правильно встановити камери зовнішнього відеоспостереження, потрібно почати з планування, яке є найбільш важливим моментом установки.
Спочатку потрібно продумати для яких цілей ви будете використовувати камеру і в яких місцях вони повинні стояти, адже правильне розміщення камер – запорука безпеки. Як правило, вони повинні встановлюватися в найбільш ймовірні точки входу зловмисників.

За статистикою такими точками є:

➖Входние двері (34%)
➖Окно першого поверху (23%)
➖Задніе двері (22%)
➖Остальное (21%)

Центральні двері
З огляду на вищезгадану статистику, зловмисники швидше за все увійдуть в будинок, через центральну вхідні двері. Саме це місце є основним для установки камери безпеки. Така камера повинна бути видимою для відвідувачів, але при цьому розташовуватися в недосяжному місці, на висоті 2,5-3 метра.
Задні двері
Будинки, де є задні двері, мають підвищений ризик проникнення. Як і у випадку з центральної вхідними дверима, установка камери повинна проводитися на видному місці, мати повний огляд підходу до дверей, а також встановлюватися на висоті 2,5-3 метра.

Вікна першого поверху
Друге місце по частоті проникнення займають вікна першого поверху. Іноді кількість яких дуже велика. У таких випадках краще використовувати камеру з широким кутом огляду, щоб покрити ряд вразливих точок.

Важливий нюанс:
За даними дослідників, 60% зловмисників, не підійдуть до дому з встановленими камерами.

Після планування та визначення цілей, вибирається спосіб установки:

На стелі – в багатьох будинках є ганок зі стелею, кріплення до якого має ряд переваг, починаючи з додаткового захисту від погодних умов, закінчуючи простотою установки.
На кронштейні – такий спосіб установки дає можливість точного регулювання положення камери, що само по собі є великою перевагою.
На стіні – один з найпростіших і розповсюджених способів установки.
На стовпі – якщо потрібна велика оглядовість і недосяжність камери – це кращий варіант.
Під дахом – найпростіший і найпоширеніший спосіб установки.
На даху – при неможливості встановити камеру в інших місцях, або специфічних завданнях, таких як контроль периметра, цей варіант може бути застосований. Як правило, це більш складний спосіб установки, що вимагає певних знань.

Після виконання цього пункту, слід зібрати весь необхідний інструмент для монтажу.

 

Основи якісного монтажу:

➖Проектіруя систему безпеки, зверніть увагу на заземлення та джерела підвищеного навантаження поруч з місцем прокладки кабелю.
➖Не економте на пайку. Використовуйте високоякісні роз’єми і з’єднання.

➖Поєднувати сигнальний кабель, виконайте перевірку відповідності потенціалів.
➖Не прокладайте сигнальні лінії біля потужних кабелів.

Виконуючи установку з дотриманням всіх рекомендацій, ви гарантовано отримаєте ідеальну якість зображення, і максимальну надійність і працездатність ваших систем.

Кілька універсальних порад, яким повинен слідувати кожен:

➖Камера повинна зосереджуватися на конкретних областях, які можуть представляти інтерес для грабіжників.
➖Камера повинна бути встановлена ​​під кутом вниз, щоб забезпечити точне виявлення руху.
➖Камера повинна встановлюватися на висоті 2,5-3 м. Такий висота досить, щоб бути недосяжною для злодіїв і вандалів.
➖Камера не повинна бути спрямована прямо на сонці. Яскраве світло потрапляє в об’єктив, викликаючи відблиски і високу контрастність відеоматеріалів, що ускладнює розуміння того, що відбувається в кадрі.

Кріплення:

Установка камери всередині будинку і зовні, має принципово різний підхід.
Внутрішні пристрою не на стільки вимогливі до технології установки, як зовнішні. Якщо внутрішні прилади терплять закріплення шурупами, саморізами, іноді і цвяхами, то з зовнішніми пристроями таке не пройде. Вони вимагають набагато більш серйозного підходу.

Установка таких камер проводиться виключно на тверду поверхню, а в якості кріплення використовуються надійні саморізи, дюбеля або холодне зварювання.

⚠Важний нюанс! Чи не кріпіть пристрій до облицювальних матеріалів. Кращим рішенням буде проходження шару облицювання саморезом, з подальшим закріплення до основи стіни.

Прокладка кабелю:

Після того, як ви прикріпили камеру, можна зайнятися укладанням кабелю (Якщо ваша камера використовує дротове підключення)

Прокладка кабелю в приміщенні
У рідкісних випадках, відеореєстратори стоять поза приміщеннями, а це значить, що вам доведеться прокладати кабель всередині приміщень.
Тут потрібно врахувати такі нюанси:
– Кращим місцем для прокладки кабелю, є кабельні лотки, така прокладка забезпечує велику ремонтопридатність кабелю, ніж прокладка в штробі.
– Коаксіальні кабелю мають обмеження по вигину. Не потрібно гнути кабель під прямим кутом.
– Кабелі не люблять вологу. При тривалому потраплянні якої, кабель вийде з ладу.
Прокладка відкритого кабелю на вулиці
Нюанси:
– Будь-який кабель в ПВХ оболонці, який прокладений без захисту, руйнується під впливом сонячних променів. При прокладанні відкритих кабелів, намагайтеся по максимум уникати прямого попадання сонячних променів.

Прокладка кабелю в монтажні коробки
Такий спосіб вважається кращим, так як забезпечує ідеальний захист від впливу зовнішнього середовища і різних пошкоджень.
Нюанси:
– Герметичність. Особливу увагу потрібно звернути на мікрощілини і зазори в коробках, через які може проникнути вода. По можливості використовуйте гумовий ущільнювач.

Налагодження та перевірка працездатності системи:

Після проведення всіх монтажних робіт, приходить час найважливішою і відповідальної частини: настройка і тести.

Так як всі пристрої систем відеоспостереження є різними, дати якісь поради по налаштуванню буде складно, а ось з перевіркою все набагато простіше.

На що звернути увагу при перевірці свіжо встановленої системи:
➖ Якість сигналу. Зверніть увагу на наявність перешкод і інших артефактів на зображенні.
➖ Працездатність окремих функцій. Наприклад – функціонування інфрачервоного підсвічування (При наявності).
➖ Проблемні місця з кабелем. Перегляньте кабель на предмет пошкоджень.

Типові помилки при установці

➖Удаленное розміщення бездротових камер. Якщо ви встановлюєте IP камери на вулиці, вам може знадобитися установка додаткових комутаторів для підтримки хорошого рівня сигналу. Багато людей втрачають цей момент, отримуючи нестійку роботу всієї системи безпеки. Подібна проблема виникає у дворах з великою площею територій.
➖ Віддалене розміщення аналогових камер. Якщо ви думали, що проблема втрати якості сигналу стосується тільки бездротових пристроїв, ви помилялися. Установка камер на відстані більше 300 м, не рекомендується. Кращим рішенням буде сигнальний кабель 100-200 метрів. Що дозволить отримувати зображення високої якості без перешкод, при будь-яких погодних умовах.
➖Установка камер біля ліній електропередач, щитових, і інших потужних силових блоків. При такій установці можуть виникнути проблеми з якістю зображення

.

Висновки

На жаль, це лише мала частина процесу. Як ви бачите, встановлення та підключення камери , досить складний процес, який найкраще передати в руки професіоналів.

 
 

Нещодавно переглянуті статті